Menu Zamknij

Rozwód

Czym jest rozwód?

Słowo "rozwód" kojarzy z pewnością negatywnie, jednak aktualnie jest to jedyny skuteczny sposób zakończenia nieudanego małżeństwa przed sądem. Cała sprawa rozwodowa budzi wiele emocji i znacząco wpływa na życie małżonków. Czas trwania postępowania rozwodowego zależy od wielu czynników, m.in. od tego, czy rozwód ma być orzeczony z winy jednego małżonków, czy bez, od tego czy małżonkowie doczekali się wspólnych małoletnich dzieci itp. Nasza Kancelaria w Poznaniu od wielu lat z sukcesami prowadzi liczne postępowania rozwodowe w Poznaniu i w okolicach, część wyroków udaje się nam uzyskać już na pierwszej rozprawie. Szybkość postępowania jest szczególnie ważna dla osób, którym zależy na szybkim zakończeniu małżeństwa, bez konieczności angażowania w konflikt małżonków dzieci, czy innych krewnych.

Rozwód

Adwokat
od spraw rozwodowych
Poznań

Jednak nie zawsze rozwód jest „szybki” i „bezproblemowy”, niekiedy jest to przede wszystkim długa i męcząca psychicznie przeprawa, zwłaszcza, gdy mowa o zdradach, czy przemocy. Zatrudnienie fachowego adwokata ułatwi zakończenie sprawy rozwodowej w bezpieczny i przemyślany sposób. Nie można zapominać, że przed samym złożeniem pozwu o rozwód, warto ustalić kwestie tj. alimenty na dzieci, podział majątku, kontakty z dziećmi.

Warto przed rozwodem udać się do adwokata, który doradzi jaki materiał dowodowy zebrać, by podczas postępowania udowodnić winę małżonki lub małżonka. Osoby, które planują się rozwieźć powinny też udać się do adwokata, by uzyskać kompleksową poradę prawną odnośnie przebiegu całego postępowania i by ustalić strategię procesową, co znacznie zwiększy szansę na korzystny wyrok rozwodowy.

Sprawy rozwodowe w Poznaniu

Aby sąd orzekł rozwód, małżonek występujący z pozwem musi wykazać, że nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Upraszczając, oznacza to, że między małżonkami zostały zerwane wszelkie więzi ich łączące tj. uczuciowe, fizyczne i gospodarcze. Trzeba też udowodnić, że niemożliwe jest odbudowanie relacji materialnej i uczuciowej oraz, że małżonkowie nie wrócą do relacji fizycznej. Rozwód nie może być sprzeczny z dobrem małoletnich dzieci oraz z zasadami współżycia społecznego.

Doświadczony prawnik wskaże, na co sądy zwracają uwagę i jakie dowody trzeba powołać, a z którymi lepiej się wstrzymać. Warto przy sobie mieć osobę, która nie będzie zaangażowana w sprawę i będzie reprezentować nas w sądzie. Przypomnieć trzeba, że podczas rozwodu rozstrzyga się także o kwestiach alimentów, władzy rodzicielskiej oraz czasem o podziale majątku.

Doświadczony zespół

Agata Koschel - Sturzbecher - adwokat zachowek Poznań
Alicja Leszczyńska - adwokat zachowek Poznań
Agata Rebeczko - adwokat zachowek Poznań
Agata Rebeczko - adwokat zachowek Poznań

Agata Koschel-Sturzbecher
Adwokat

Alicja Leszczyńska
Prawnik

Agata Rebeczko
Prawnik

Ewelina Pawlak
Prawnik